imge ANA SAYFA
 
imge RAPORLAR
 
imge KASABAMIZ
 
 
Ahmet ÖZEN
2006 Faaliyet Raporu...
 
 
 
imge ÇEVRE KÖYLER
 
imge YENİ EKLENENLER
 
imge BELEDİYEDEN
 
 
Coğrafya ve Yaşam
KASABAMIZIN COĞRAFİ DURUMU VE GEÇİM KAYNAKLARI


- NEREDE ve NASIL GİDİLİR ?

    Balıkesir'in şirin İlçesi İvrindi'ye bağlı olan kasabamız, İlçe Merkezinin güneyinde, İl Merkezine (60) km., İlçe Merkezine ise (25) km. mesafededir. Konum itibariyle kuzeyinde İvrindi, güneyinde ise kasabamıza (50) km. uzaklığı olan İzmir ili Bergama ilçesi bulunmaktadır.Nerede ve Nasıl Gilidir?

    Manisa ve İzmir İl sınırlarına (5) km. mesafede bulunan kasabamızın kuzeyinde Korucu ve Kayapa beldeleri, güneyinde Taşdibi, güney doğusunda Döşeme, güneybatısında ise İkizce ve Kılcılar köyleri bulunmaktadır.


- NÜFUS ve GELİR KAYNAKLARI

    Kasabamız; yaklaşık (3000) nüfusu ile ilimizin en kalabalık beldelerinden olma özelliğini taşımaktadır.

    Halkımız, tarım-hayvancılık ve de kasabamızın bu zamana kadar büyük gelir kaynaklarından olan Kireç Ocakları ile geçimini sağlamaktadır.

    Kasabamızın sulu tarım imkanı olmadığından halkımız genellikle tütüncülük yapmaktadır. Yine kendi gereksinimlerini sağlamak üzere buğday ile bağ ve bahçelerde sebze ve meyve yetiştirilmektedir.


- ÇEVRE YAPISI

    400 m. rakımlı kasabamızın  çevresi  doğal yapısı itibariyle tamamen yeşil bir örtü ile kaplı olup, yine 800 m. rakımlı kasabamız Asar Tepesi DOĞA SPORLARI açısından çok elverişli bir yapıya sahiptir.


- DÜZENLENEN ETKİNLİKLER

    Heryıl 3-6 Eylül tarihleri arasında geleneksel olarak Hayvan ve Emtia Panayırı düzenlenmektedir.

    Tütün ve diğer ürünlerin hasat sonuna rast gelen Panayırımız, kasabamız esnafı ve dışarıdan esnafların katılımı ile daha çok büyük bir pazar yeri görünümündedir. Kasaba halkımız yıllık giyecek ve diğer ihtiyaçlarının büyük bir kısmını buradan karşılamaktadır.
 
    Ayrıca; Uçan Sandalye - Gondol ve Çarpışan araba standlarının yer aldığı panayırımızda kasabamız insanı eğlence ihtiyacını da gidermektedir.


- DÜŞÜNCELERİMİZ

    Yeşil bir örtüyle kaplı olan kasabamız çevresinde tamamen doğal mesire yerlerimiz bulunmaktadır. Tabii Kaynak suları bulunması ise bu mesire yerlerinin en büyük güzelliğidir.

    Ve bizler bütün bu güzelliklerin görülmesi gerektiğine inanıyor, bu güzellikler ile birlikte yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyoruz...

 

(Hit: 18850 )

 
imge ÜYE GİRİŞİ
 
imge ZİYARETÇİLER
Online   : 1
Toplam :  
Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in C:\Inetpub\vhosts\buyukyenice.bel.tr\httpdocs\menu_modulleri\ziyaret.php on line 20

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\Inetpub\vhosts\buyukyenice.bel.tr\httpdocs\menu_modulleri\ziyaret.php on line 21

İpniz      : 50.17.174.94
 
imge Video Galeriden
 
imge Ziyaretçi Defterinden
 
BALIKESİR
 
imge ÇOK OKUNANLAR
 

 

BÜYÜKYENİCE BELEDİYESİ RESMİ INTERNET SİTESİ © 2005 - 2012
belediye@buyukyenice.bel.tr
Hosting ve Yazılım: turknethost.com